چند مشکل با yii2

[font="Tahoma"]سلام

دوستان من تازه دارم yii رو یاد میگیرم . قبلا تجربه با فرم ورک نداشتم. بصورت سنتی برنامنویسی میکردم :D

الان چند تا مشکل دارم با این YII2 :

1 وقتی از gii استفاده میکنم برای ساخت مدل مشکلی نداره اما view رو نمیسازه . یعنی میزنه ساخته شد اما اصلا پوشش رو نمیسازه ! و باید دستی بسازم پوشه و فایلها را بسازم و مقدار دهی کنم!

2 - من با اضافه کردم language به تنظیمات و تنظیم fa و بوت استارپ راست به چپ میخواستم سیستم فارسی کنم ! الان در قسمتی contact وقتی name رو وارد نکنم خطای زیر رو میده

[color="#FF0000"]Name نمی‌تواند خالی باشد.

[/color]

با استفاده از

<?= $form->field($model, ‘name’)->label(‘نام’) ?>

عنوان فیلد هم به نام تغیر پیدا کرد اما باز همون ارور رو میده ؟ راه حل چیه ؟

یه راه حل برای استفاده از تاریخ شمی هم بدید ! هم datepicker کار کنه و هم بتونم بصورت کامل تاریخ مدیریت کنم ( من عادت دارم تاریخ رو بصورت time تو دیتابیس ذخیره کنم و اونو تبدیل به تاریخ کنم . چون ممکنه به یه تاریخ هم شمسی و هم میلادی نیاز داشته باشم )[/font]

[right][right][font="Tahoma"]یعنی خداییش یه جوری از آدم استقبال میکنن و جواب سوالها رو میدن که آدم عاشق yii و انجمنش میشه[/font][/right][right] [/right][right][font="Tahoma"]بریم سراغ کیک . حداقل جواب آدمو میدن ![/font][/right][/right]

[font="Tahoma"][right]آره واقعاکه

یکی حداقل جواب ما رو بده دیگه

آخه چقدر انتظار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا آموزش yii2 به زبان فارسی وجود نداره ؟[/right][/font]

[font="Tahoma"][rtl]بابا اول RTL نوشته هاتونو درست کنید تا آدم بتونه بخونه چی نوشتید

هرجا یه کلمه انگیلیسی نوشتید کلا همه چیز بهم ریخته[/rtl][/font]

مشکل اولیت واسه اینه که توی فرم جنریتور ، توی قسمت viewاز @ استفاده نمیکنی… یه کمک کنار همون فیلد هست اگه ببینی متوجه میشی چی میگم

[font="Tahoma"][rtl]

سلام

اولا دوستان راست میگن سعی کن مشکلت رو درست تایپ کنی و rtl

در مورد ساخت view حتما مشکل دسترسی apache user به فولدر مربوطه وجود داره

نهایتا پیشنهاد میکنم از gii فقط برا مدل های بیس استفاده کنی ولی اگه دسترسی هارو چک کنی حتما درست میشه

دسترسی هایی نظیر ساخت فولدر تو فولدر view و یا اگه فولدرها به ازای controller ها باید از قبل درست بشه دسترسی ساخت فایل بر روی اونها باید وجود داشته باشه

در مورد label هم یه تابع تو مدلت هست که اسامی رو به فیدها map میکنه و باید اونجا درستشون کنی

یا از translate استفاده کنی

[/rtl][/font]