وضعیت واقعی بازار کار Yii

[font="Tahoma"][right]سلام

وضعیت بازار کار چه طور هستش؟

کلی گوگل رو جستجو کردم به جز چند مورد آگهی استخدام Yii پیدا نکردم.

دوستان که مشغول کار هستن می تونند یک دورنما از وضعیت بازار ارائه بدن؟[/right][/font]

[right]

به این سوال باید به صورت کلی پاسخ داد هر کس با توجه به مهارت، تجربه و روابط کاری که داره بازار وب ایران رو به یک صورت می بینه …

یک استاد داشتم می گفت شما مهم نیست جاوا کار یا دات نت کار یا … باشید تو هر رشته و فیلدی که کار می کنید تخصص داشته باشین می تونین پیشرفت کنید و کسب درآمد کنید. در مورد این فریمورک یا هر فریمورک دیگه ای هم داستان به همین صورته کافیه شما تخصص لازم رو کسب کنید

فریم ورک "ایی" یک فریمورک جدیده و هنوز خیلی شرکت ها از فریمورک های قدیمی تر و معروف تر مثل "زند" یا "سیمفونی" استفاده می کنند اما این دلیلی بر اینکه ما "ایی" رو کنار بزاریم نیست چون در آینده این روند تغییر میکنه و شرکت های زیادی با مقایسه فریمورک ها به "ایی" رو میارن همین طور شرکت هایی که تازه تاسیس شدن و می خوان یک فریمورک رو انتخاب کنن…

مطلب دیگه اینکه با توجه به نحوه کار شما بازار می تونه متفاوت باشه … مثلا اگر تمام وقت کار می کنید طبیعتا درآمد شما فقط از کار شرکتی بدست میاد و با توجه به تخصص و شرکتی که برای کار انتخاب کردید حقوق شما بین 500 تا یک میلیون می تونه باشه

اگر پاره وقت کار می کنید طبیعتا نصف حقوق فوق رو دارید ولی در کنارش می تونید کاری برای خودتون راه بندازید و یا به صورت پروژه ای فعالیت کنید

در کل اگر به صورت پروژه ای میخواید کار کنید و با قیمتی پایین … توصیه می کنم به سراغ " سی ام اس " ها بروید و از فریمورک برای کارهای کوچک استفاده نکنید.

و نکته دیگه ای که باید مد نظر داشته باشید بار علمی رزومه شما ارزشمند تر خواهد بود اگر نمونه کارهایی با فریمورک های متعدد داشته باشید.

[/right]

1 Like

[size="2"][font="Tahoma"][right]من از ای اس پی وب فرم مهاجرت کردم به پی اچ پی و بعدش اومدم سراغ یی

برای راحت تر گیر اومدن کار پیشنهاد می کنید ای اس پی ام وی سی رو ادامه بدم و یا پی اچ پی ام وی سی با فریم ورک یی رو؟

هنوز به طور جد وارد بازار کار نشدم از دوستان خواهشمندم تجربیاتشون رو در اختیارم بذارن[/right][/font][/size]

بنده هم ابتدا "ای اس پی" کار بودم ولی به "پی اچ پی" مهاجرت کردم… بازار "پی اچ پی" در حال حاضر از "ای اس پی" بهتره اکثر شرکت ها ترجیح میدن با زبان های متن باز توسعه نرم افزاراشون ادامه بدن و روز به روز به تعداد شرکت های "پی اچ پی" کار تحت فریم ورک های مختلف "پی اچ پی" افزوده میشه

با توجه به تجربی که در هر دو زبان بدست آوردم توصیه می کنم "پی اچ پی" رو تحت "ایی" فریمورک به طور تخصصی و حرفه ای ادامه بدید.

1 Like