Задаване на езика в Yii, най-подходящо място?

Здравейте!

Тъй като не получавам отговор в темата си в общия форум за Yii 1.1, нека пиша тук, защото въпросът ми засяга мултиезичност и може би много от вас са се сблъсквали с проблема как да направят приложение на 2 или повече езика.

Ето темата:

http://www.yiiframework.com/forum/index.php?/topic/12223-how-to-handle-the-language-setting-of-yii/

Идеята езика да се сменя чрез URL, а не чрез форма, която прави POST към даден controller/action, който задава езика на приложението е, че Google не харесва такива форми - няма директно да открие страниците на други езици.

Това, което съм направил аз, е задаване на език в линка, например /en/controller/action или /bg/controller/action, както и рутиране, което прихваща езика от линка по-такъв начин, че и /controller/action пак да работи, но да бъде препратено към същия адрес с език в него.

Имам widget, който изкарва флагчета за всички езици, с обикновен линк към настоящата страница за всеки език.

Проблемът е, че когато има модули, рутирането не стига до въпросната функция в URL Manager-а. Къде/как да направя задаване на език на приложението, което да работи и за модулите?