Има ли българи, които ползват Yii?

Здравейте и от мен. И аз съм нов тук. Правил съм проекти на Ruby on Rails, но реших, че за сегашния проект искам PHP и след като разгледах почти всички фреймуъркове за PHP, реших, че Yii е най-подходящ за мен (тъй като и доста прилича на Rails).

Радвам се, че има толкова българи тук :)

И аз се включвам в клубът на Yii :)

+1! Започнал съм доста мащабен личен проект и след двуседмична инвестиция на време в различни фреймуърци, се спрях на Yii. По принцип имам много опит с CakePHP, опит със Zend и Akelos, както и една година съм работил с един in-house MVC framework на фирмата в която работих, но докато първите са отвратително тежки, последния е беден от към функционалност и едва ли ще има развитие, заради малкото "общество", което го ползва.

Така че в крайна сметка избирах между Kohana и Yii. Yii ме грабна много бързо и след като минах ред по ред blog tutorial-а, който са пуснали, мога да кажа, че не съм спрял да чета и да се ровя в кода, напредвайки малко по малко :)

Ще се радвам ако има активно, макар малко общество от българи, с които да си помагаме!

Добре дошли! Аз лично забелязвам, че колкото повече използвам Yii, толкова повече го харесвам :)

Мда, при мен е същото. Всичко е направено с мисъл(сякаш аз съм го правил :) ). Ако искате да си направим едно комюнити. Може да си помагаме и с работата. На мен от време на време ми изкачат повече задачи от колкото мога да направя и ми трябват помощници (задължително на Yii).

ПП: Вече съм направил няколко доста стабилни проекта и мисля че много бързо навлязох и сега съм над средното ниво. Ако някой има нужда от помощ или съвет да пита, ще се радвам да помогна (ако мога :) ) !

Здравейте и от мен и аз доста се зарибих по Yii… и честно казано като го избирах също се чудех межди Yii и Kohana :)… и за сега не съжалявам… бързо и много удобен, на фона на Zend примерно, с който имам известен опит :)

http://www.yiiframework.com/forum/index.php?/topic/12732-работа/

Aко ви се намира време за работа :)

От днес може да се каже, че и аз съм в кюпа :) За 4 дена пренаписах личния си сайт с Yii.

Благодаря на Бого и Цецо, че ми го препоръчаха. Много съм доволен и определено ще се използва още занапред :)

  • Не :)

еми айде и аз да се включа :) Работя предимно със Zend Framework, обаче видях че BornToDrink много хвали Yii и реших да видя за какво става въпрос.

Здравейте и от мен!

Привет на всички :)

Има, има… бройте ме и мен за ползващ, въпреки че още не съм много в час с нещата… :)

Аз вече правя трети сериозен сайт с Yii. Много се радвам, че го намерих :)

Здравейте ;) след известно проучване и аз се спрях на Yii. Изглежда след него по популярност се подреждат Code Igniter и после ZF.

+1 (Включвам се към групата) :)

Здравейте,

и аз се присъединявам. Вече от 1 година го ползвам за freelance проекти, в момента работя и по два големи проекта и съм много много доволен. Преди ползвах основно Zend. Опитал съм с Kohana, Symfony и Codeigniter, но след като открих YII не съм пипал “чуждо” :)

  • Иво

Здравейте,

много се зарадвах, че има и други българи в този форум. И аз като някои от вас тъкмо започнах един проект и избрах да го правя с Yii. Дано да е успешен! Пожелавам успех и на вас.

Поздрави

Здравейте,

и аз прекарах доста време в проучване на възможностите за добър PHP Framework и след консултации и с др. хора - мисля и аз да се спра на Yii. Имам идея за един личен бизнес проект, който много се надявам да реализирам на Yii. Аз също сега навлизам в OOP и MVC, просто исках да започна с Framework - който да използва добрите практики на структуриране.

Надявам се, да поддържаме форума жив и да си помагаме - когато, кой с каквото може :)

Със здраве!

Здравейте и от мен. До сега не съм работил сериозно с какъвто и да било framework, но все от някъде трябва да започна. Препоръча ми го мой колега, може би и той вилнее тук ;)

Поздрави.