کنترلرها به عنوان ساب دامنه!

[rtl]

[right]

[font="Tahoma"]سلام دوستان

من قصد دارم تو پروژه‌‎م همه کنترلرها رو به صورت ساب دامنه نشون بدم

یعنی { site/controller/id } تبدیل بشه به { controller.site/id }

ممنونم (:[/font]

[/right]

[/rtl]

[rtl]

سلام. لینک زیر از راهنمای فرمورک برای شروع بهتون کمک خواهد کرد. از این راه استفاده کنید اگر باز هم مشکلی بود مطرح کنید

[/rtl]

Rules with Server Names

[rtl]

[font="Tahoma"]ممنونم از توجهتون

تصور میکنم این کارو نمیشه local انجام داد!

چون حالت‌‎های مختلفی رو بررسی کردم

ساب دامنه تعریف کردم! بدون پارامتر امتحان کردم! بدون تنظیمات آپاچی امتحان کردم! هیچکدوم جواب نداد!

ساب دامنه که تعریف کردم اون URL رو به عنوان یه پروژه جدا میشناسه!

وقتی هم اون آیتم رو از فایل hosts ویندوز حذف میکنم کلاً اون URL رو باز نمیکنه …[/font]

[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl]

من هم در پروژه ای که همین الان در حال انجامش هستم مشابه همین کار رو دارم انجام میدم. منتها به جای کنترلر اسم زیرسایت به صورت زیردامنه در url قرار میگیره

برای اینکه روی local هم کار کنه باید تنظیمات virtual host آپاچی هم رو تغییر بدید. البته فکر میکنم این کار رو انجام دادید ولی اگر از قلم افتاده انجامیش بدید، تغییر فایل hosts به تنهایی کافی نیست.

برای من داره بدون مشکل کار میکنه، ولی جدای از اینها، اینکه نام کنترلر به صورت زیردامنه تعریف بشه دلیل خاصی داره؟ فکر میکنم از لحاظ SEO کار چندان درستی نباشه. گوگل هر زیردامنه رو بصورت یک سایت مستقل میبینه و ایندکس میکنه

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"][rtl]

نسبتاً موفق شدم اما هنوز یه مشکل دارم!

چرا ساب دامنه رو به عنوان یه سایت مستقل میشناسه؟

چه تنظیماتی لازمه که session رو بین URLها به اشتراک بذارم؟

تو پروژه که لاگین میکنم و بعد از اینکه از یه ساب دامنه استفاده میکنم مجدداً باید لاگین کنم!

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"][rtl]

تنظیمات session رو به این صورت اعمال کردم درست شد :

[/rtl][/font]

web.php > components

'session' => array(

'class' => 'yii\web\Session',

'cookieParams' => array('domain' => '.site.local'),

),

[font="Tahoma"][rtl]

من هنوز کارم به مرحله لاگین کردن روی زیردامنه ها نرسیده، حتما این مشکل برای من هم پیش میومد. ممنون که مطرحش کردید و پاسخش رو هم پست کردید

اینکه چرا زیردامنه ها سایت های مستقل هستند از نظر گوگل، به سیاست های موتور جستجوی گوگل بر میگرده، نمیدونم قاعده کلی راجع بهش هست یا نه

[/rtl][/font]

[rtl]

بله قاعده کلی دربارش هست.

توی گوگل، مرورگرها، تنظیمات پیش فرض پی اچ پی، جاوااسکریپت و … هر سابدومین یک قلمرو مجزا هست

شما کوکی ست میکنی میتونی تنظیم کنی که کل دومین رو پوشش بده

توی کوکی که یی برای لاگین میزاره باید قلمروش رو به نحوی تنظیم کنی. اگر راه سرراستی پیدا کردی به ما هم یاد بده[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl]

ممنون از توضیح. روشی که دو تا پست بالاتر گفتند همین کار رو انجام نمیده؟ من تست نکردم ولی مثل اینکه مشکل رو حل کرده[/rtl][/font]

[rtl]درسته :rolleyes: همین کارو انجام میده. [/rtl]