به روز رسانی گریدویو بدون ریفرش صفحه

[size="3"][right]با سلام

فرض کنید یک رکوردی در یک جدول از دیتابیس ذخیره شد،می خواستم گرید ویوی من که به کاربر نمایش داده شده است،به طور خودکار داده هایش به روز شود،بدون اینکه صفحه ریفرش گردد؟[/right][right]با تشکر سلطانی[/right][/size]

[font="Tahoma"][rtl]

سلام

در Yii 1 اینکار به صورت زیر قابل انجام هست:

[/rtl][/font]

$('#grid').yiiGridView('update')

[font="Tahoma"][rtl]

در Yii2 کمی متفاوت هست که مقاله زیر بطور کامل توضیح داده چکار باید انجام بدید:

Yii 2.0: How to use GridView with AJAX

[/rtl][/font]

[size="4"][right]ظاهرا کار ساده ای نیست . من خودم راهی را نمیدانم ولی منابع زیر احتمالا بهتون کمک میکنند.

فکر کنم هیچکدوم از فریمورکهای پی اچ پی امکاناتی در این زمینه ندارند و شما همه چیز رو خودت باید پیاده سازی کنید

کتابهایی هم در این زمینه منتشر شده که با پیگیری منابع زیر میتونید پیداشون کنید

ضمنا اگر میخواهید اینکار را با یکم قناعت انجام دهید میتونید اسکریپتی بنویسید که بصورت ایجکسی هر چند ثانیه دیتابیس را چک کند و جدول را آپدیت کند. در این راه میتونید از اطلاعاتی که

Hesam K

در اختیارتون گذاشتن استفاده کنید

Comet_(programming)

implementing-comet-using-php[/right][/size]

[font="Tahoma"][rtl]

سلام

فکر میکنم من و شما برداشت های متفاوتی از سوال کردیم. من فکر کردم سناریو این هست که کاربر خودش با ajax یک داده به جدول اضافه میکنه و در همون لحظه میخواهیم گرید رو آپدیت کنیم. در اینصورت کدی که در پست قبل گفتم رو باید در متد success تابع ajax بگذاریم و تمام. این روش ساده هست.

منتها اگر خود کاربر عامل تغییر جدول نباشه و بخواهیم اتوماتیک با هر تغییری گرید رو بروز کنیم ( مثل وقتی که توییتر بدون رفرش توییت های جدید رو به صفحه اضافه میکنه) این دیگه فکر میکنم سخت هست و من تجربه ش رو ندارم. منابع شما حتما کمک می کنند

در کل سوال باید طوری پرسیده شه که اینجور نشه برداشت های متفاوت داشت، الان که بیشتر دقت میکنم برداشت شما صحیح تر بنظر میاد

[/rtl][/font]