سوالاتی که در شروع اولین پروژه برایم پیش آمده

[right]سلام

فیلم های آموزشی آقای شهرکی رو دیدم و الان یکسری ابهامات واسم تو این

rbca

به وجود اومده پروژه هم گرفتم که با همین

yii

پیاده کنم لطفا کمک کنید:

اولا وقتی تو جدول

auth_item

یه آیتم با تایپ 2 اضافه میکنم یعنی تسک دقیقا چه کاربردی داره؟ و فرقش با حالتی که نوع 0 میگذاریم چیست؟

من میخوام یه پروژه انجام بدم که سه نوع یوزر داره : 1- استاد 2-دانشجو 3-ادمین

اولین سوال جدول یوزر کاملا یکسان باشد یا سه جدول جدا؟!! اگر یکسان جداول دیگری برای فیلد های غیر مشترک در نظر بگیرم و امکان خاص هر یوزر با سطوح دسترسی پیاده کنم؟

حالا میخوام دانشجو فقط سوال بپرسه و معلوم کنه ک کدوم استاد ج بده (یعنی بر اساس مشخص کردن دانشجو دسترسی استاد به ج دادن به یک سوال باز میشود)

اما از اونجایی که کسی که پروژه رو میخواد زیاد حرفاش استیبل نیست ممکنه بگه هر استادی بتونه ج بده اما خوب چیزی که 100 درصد معلومه هیچ دانشجویی نباید بتونه ج بده

دوما آیا این که میگم درست هست یا نه توی پروژه

trackstar

پروژه فیلم آموزشی آقای شهرکی:

میخواهیم شخصی که کامنت ایجاد میکند دسترسی آپدیت را فقط ایشان داشته باشد، پس باید به جدول

tbl_auth_item

آیتمی با type 0

با نام update_comment

تعریف کنیم و یک رول جدید comment_owner

ایجاد کنیم و آیتم را فرزند این رول کنیم

و سپس یک تیبل دیگر tbl_comment_user_assigment

شبیه تیبلی که برای رابطه پروژه با یوزر ایجاد کردیم و رکورد دیگری در تیبل tbl_auth_assignment با بیزینس رول خاص خود؟!!

یا اینکه به جای این کار ها فقط موقع اکشن آپدیت با یک تابع ساده چک کنم که اگر یوزر ایجاد کننده این کامنت همین یوز هست اجازه بده؟

یک نکته دیگه این که استاد صفحه خاص خودش رو داره که عکس و توضیحات و سوابق و …

دانشجو هیچ صفحه ای نباید داشته باشه که دیگران ببینند در هد یه پنل تغییر پسورد که فقط خودش میبینه

ادمین هم همین طور صفجه قابل مشاهده برای دیگران نداره و پنل مدیریتی خاص خودش رو داره

حالا اینا همه تو یه جدول یوزر باشن؟ یه فیلد تو جدول یوزر بزارم که رول مشخص کنه؟ یا اینکه بعد از ثبت نام هر کدام از طریق صفحه خاص ثبت نام تو جداول rbca نقش استاد ادمین و دانشجو رو تعریف کنم؟

من قبلا از این قبل پروژه ها انجام دادم و اگر دوستان لطف کن بگن تو معماری

yii

به کدوم روش این کار ها انجام بشه ممنون میشم و میتونم کم کم استارت پروژه رو بزنم[/right]

[right]

دوستان کسی نیست بتونه کمی راهنمایی کنه؟

[/right]

[size="5"][right]اولین و مهمترین کمکی که بهت میتونم بکنم اینه که ازت خواهش کنم منابع فارسیت را بریزی دور و از منابع اصلی استفاده کنی.

در مورد سوال آخرت هم از

bizrule

باید استفاده کنی.

یه سرچ بزنی متوجه میشی چجوریه.

خیلی خوبه که مفاهیم

rbac

را داری یاد میگیری و خیلی قابل تحسین است.

ولی برای پروژت پیشنهاد میکنم از دو افزونه معروف زیر استفاده کنی

USER

RIGHTS

این دو باهم جفت جادویی هستند

ولی در کلاس مربوط به

User

مشترک هستند و باید بین یکیشون انتخاب کنی که معمولا همه

Rights

را ترجیح میدهند.

در داکیومنتشون کامل توضیح داده چی به چیِ[/right][/size]

[right]

البته که باید از منابع و داکیومنت های خود yii استفاده کرد اما خوب جناب شهرکی هم زحمت کشیدن و طبق یکی از کتاب های زبان اصلی این فرم ورک رو آموزش دادن ک الان اسمش تو ذهنم نیست.

دوست عزیز من نحوه استفاده از biz rul رو میدونم اما سوال اینجاست که وقتی میتوان با یک تابع کوچک چک کرد که ایجاد کننده این سوال فلانی هست یا نه، چرا رکورد اضافه در دیتابیس ذخیره کنم؟

یعنی من فکر میکنم برای مسایل ساده نباید الکی سربار اضافه تولید کرد. اما جای دیگری اگر لازم بود بجز نویسنده سوال شخص دیگری دسترسی بگیرد آنجا از این سیستم استفاده کنیم؟ درست می گویم؟

[/right]