حجم بالای پایگاه داده

[font="Tahoma"][rtl]با سلام

من برای انجام پروژه ام از yii استفاده کردم و برای پایگاه داده نیز از phpmyadmin. در این پایگاه داده قرار است 450 هزار تا رکورد وارد شود. آیا بنظر شما دیتابیس من پاسخگوی این تعداد بالای رکوردها هست؟

اگر کاربرها بصورت همزمان بخواهند رکوردها را وارد نمایند احتمال اینکه سایت من down شود هست؟

برای برطرف کردن این مشکل چه راه حلی پیشنهاد میدهید؟[/rtl][/font]

[rtl]

سلام.

شما در اصل از MySQL استفاده کردید، نه PHPMyAdmin. PHPMyAdmin راه ارتباطی شما با MySSQL هست که با PHP نوشته شده.

صد درصد. سیستمهایی مانند فیسبوک به مدت طولانی از MySQL استفاده کردند.

خیر. در زمان insert کردن دیتابیس شما قفل (lock) می شود. این به این معناست که در اصل دیتابیس شما ورود همزمان را به صف تبدیل می کند; همه اطلاعات به ترتیب وارد دیتابیس می شوند.

[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl]ممنون از پاسختون. بنظر شما من میتونم 450 هزارتا رکورد رو بدون هیچ مشکلی ذخیره کنم؟

آیا اگر دیتابیس رو روی دو تا سرور بگذارم بهتر هست؟

میشه کلا منو راهنمایی کنید که برای پایگاه داده چه راهکارهایی رو در نظر بگیرم تا هیچ گونه مشکلی برام پیش نیاید؟ [/rtl][/font]

[font=“Tahoma”][rtl]تجربه 1.5 میلیون رکورد رو روی یک تیبل فقط !!!! در سرور مجازی رم دو گیگ داریم و هنوز هم اضافه میشه بدون مشکل :)[/rtl][/font]

[font="Tahoma"][rtl]میشه یکم دیگه توضیح بدید؟

یعنی شما فقط یه رم 2گیگ کارتون رو راه انداخت و بدون هیچ مشکلی کارتون رو انجام میدید؟

خیلی ممنون[/rtl][/font]

[font="Tahoma"][rtl]البته مساله کانفیگ صحیح و منابع سی پی یو رو هم در نظر بگیرید در کل زیر یک میلیون رکورد حساس نباشید چون اصلا زقمی نیست[/rtl][/font]

[rtl]سلام.

بله. خوشبختانه در بیشتر شرایط، مشکل دیتابیسها با یک config ساده و درست حل میشه. نگران نباشید، و سعی کنید از index و key به جا استفاده کنید.