Хелп

Добър ден на всички. От предният сис. админ ми остана сайт писан на уии, и за нула время трябва да разбера как до добавям в меню-то нови страници. Обаче колкото мисля никак не разбирам, как става това, щото страницата е динамична, тя се създава при натискането на нея, pionerskiy.com.ua/1room. Аз трябва да направя подобна само че със три апартамента, обаче не разбирам става работата. Инфото той взима от ДБ. Ако някой мой да ми обясни или поне да ме упъти! Мерси много.

Не съм съвсем сигурен, че те разбирам правилно, но ще се пробвам да ти дам лека насока. Не можах да разбера за динамичното генериране на страници - имаш предвид, че системата ползва някакъв CMS или имаш предвид, че се генерира през gii-то (/index.php?r=gii). В случай, че се ползва някакъв ЦМС е добре да му видиш описанието. В другия случай през гий-то - там просто се генерира, но самото извеждане в навигацията се прави в /pathToProject/projectname/webapplication/protected/views/layouts/main.php

Най-лесно би било да минеш през някакъв редактор и да сърчнеш въпросния файл или просто да сърчнеш един от двата стринга <div id=“mainmenu”> или <?php $this->widget(‘zii.widgets.CMenu’

Вътре в него има или описан всеки един елемент от навигацията или кода който ти генерира динамично тази част. Абе преди да тръгнеш каквото и да правиш погледни тези screencasts - ще са ти от полза …

YII-screencasts

… всъщност, защо админа трябва да се занимава с добавянето на страници и съдържание. Освен ако не си съпорт/админ на самия проект. Тогава може и да имате интегрирана неква cms системка … :unsure:

Както и да е … нема да мине без ровене … ще гледам пак да прехвърля този пост … ;)

Така значи не съм бил тука отдавно много работа накрая стана. Направих тези въпросните страници, то трябваше да ги напиша в .htaccess файла за да тръгнат. Как-то и да е.Мерси много на всичките които четоха и особенно на oldfogy който ми отговори!