نام گذاری کلاس های فریمورک

[rtl]

فلسفه نام گذاری کلاس های فریمورک Yii که با حرف C شورع می شوند چیست؟

دلیل خاصی دارد؟

[/rtl]

[rtl]تا جایی که من اطلاع دارم بر مبنای چون 5.1 نوشته شده برای اینکه کانفیلیکتی پیش نیاد و یا کلاسها اسمهاشون متشابه نباشه اومدن حرف سی بزرگ رو گذاشتن و توصیه شده شما این کار رو تو برنامه هاتون نکنید[/rtl]

[rtl]بنده که متوجه منظور شما نشدم.

این «بر مبنای چون 5.1 نوشته شده» یعنی چی؟

خوب با فرض این موضوع که شما فرمودید، حالا چرا حرف C بزرگ، چرا حرف دیگری انتخاب نکردند؟

[/rtl]

[rtl][font="Tahoma"]C به معنای حرف اول کلمه Class استفاده شده.[/font][/rtl]

[rtl]آها. این شد یه دلیل.

از smardak که پرسیدم گفته بود نه هیچ دلیلی به جز قاطی نشدن با نام کلاس های کاربر ندارد.

[/rtl]

[rtl][font="Tahoma"]صرفاً وجود یک کارکتر در اول نام کلاس ها به دلیل همین قاطی نشدن با نام دیگر کلاسهاست.

اما اینکه چرا حرف C ، فکر میکنم در یکی از کتابهای YII اشاره شده بود که حرف اول Class انتخاب شده.

[/font][/rtl]

[right][rtl][font="Tahoma"]

اتفاقا اینطور که در فروم انگلیسی گفته شده در نسخه ۲ فریمورک ـ بر پایه PHP 5.3 ـ قرار هست که از namespace ها استفاده شه و دیگه این حرف C از ابتدای کلاس ها حذف میشه

و ضمنا همینطور که دوستان اشاره کردند حرف C برگرفته از لفظ Class هست

[/font][/rtl][/right]

[rtl][font="Tahoma"]

خیلی هم خوب.

ولی این PHP5.3 امیدوارم مسئله ساز نشه، میدونید که هنوز خیلی سرورها PHP5.2 دارن[/font][/rtl]

[right][rtl][font="Tahoma"]

بله اما ریسکی هست که توسعه دهندگان پذیرفته اند و به شخصه چون همیشه سرور هایی که کار کردم ۵.۳ بوده خدا رو شکر از این جهت مشکلی نداشتم :D

منتها این مشکل وقتی بیشتر خودش رو نشون میده که مثلا برای سایتی که داره روی سرور ۵.۲ کار میکنه قصد نوشتن یک ماژول جدید داشته باشید و اون زمان باید دقت زیادی به خرج داد، هم در توابع PHP که استفاده میشه و هم در نسخه فریمورک

[/font][/rtl][/right]