تریس کردن قسمتهایی از مثالهای فریم ورک

[rtl]

سلام. برای این که مفاهیم بعضی چیزا رو ذهنیتی بهشون داشته باشم دارم قبل از کد نویسی تریس میکنم. تو داکیومنتهای خود سایت کلی نوشته و مقاهیمش برام قابل درک نیست

مثلا:

[/rtl]

Yii::createWebApplication($config)->run();

[rtl]

بعد از اجرای این تابع اول میره مدل رو پیدا میکنه بعد قالب سایت ؟

[/rtl]

[right][rtl][font="Tahoma"]

سلام

دلیل خاصی داره که میخواید روند اجرای این دستور رو تریس کنید؟ چون اگر به طور کلی دنبال پی بردن به روند کار فریمورک هستید، دیاگرامی که در این صفحه هست شمای کلی خوبی بدست میده

اگر طبق اون حرف بزنیم، کار اصل برنامه ساز از مرحله ۵ به بعد شروع میشه و حجم زیادی از کارها به اون قسمت مربوط میشه، که خب شاید دونستن جزییات تریس تا اون مرحله زیاد کاربردی نداشته باشه، مگر اینکه به دنبال مورد خاصی باشید

اما به هر حال برای دیدن روند فراخوانی ها با تمام جزییات، میتونید از کلاس CWebLogRoute استفاده کنید که در فایل کانفیگ فریمورک میشه فعالش کرد، به صورت پیش فرض کامنت هست.

[/font][/rtl][/right]

'log'=>array(			

'class'=>'CLogRouter',			

'routes'=>array(				

array(					

'class'=>'CFileLogRoute',					

'levels'=>'error, warning',				

),				

// uncomment the following to show log messages on web pages								

// array('class'=>'CWebLogRoute'),							

),		

),

[rtl]

ممنون حسام جان.در مورد لینکی که دادی اره ذهنیتشو دارم ولی در مورد نوع فعالیت این فریم ورک نه. یعنی یه شمای کلی میخوام تو ذهنم باشه درک کنم اول ساختارش رو بعد شروع به کدنویسی کنم همین منظورم از تریس کردنه. بیشتر منظورم توابع و نوع رفتار هستش. ممنون.

الان نمیتونم بفهمم بعد این تابع چه اتفاقی می افته چه قسمتهایی اول اجرا میشن بعد. من بلاگ رو دارم تریس میکنم

[/rtl]

به نظر من شما از کنترلر به بعد رو تریس کن. یعنی مثلا درخواست ایجاد پست که میدی، اکشن create رو دنبال کن و بخون که چه کارا کرده توش. این قسمت ها رو که آشنا بشی، روال کار فریمورک دستتون میاد

و البته خود بلاگ یه راهنما هم داره که اون هم واقعا خوب توضیح داده و کمک میکنه

من خودم با اینکه زمان نسبتا زیادیه که با Yii کار میکنم، هنوز دقیقا نمیدونم که از اول index.php به بعد چه فایل هایی صدا زده میشند و چیکار میکنند :) اما کنترلر ها و اکشن ها رو دستم اومده که منطقی که باید باشه رو چطور میشه پیاده سازی کرد به کمک فریمورک

[/font][/rtl][/right]

[font="Tahoma"][rtl]

منظورتون پوشه کنترلر و فایلهای داخلشه؟

[/rtl]

[/font]

بله. مثلا وقتی درخواست مشاهده یک پست رو میدید، اکشن view از کنترلر پست رو دنبال کنید. حالا برای شروع مهم نیست چطوری اجرا تا همونجا میرسه، مهم اینه از اونجا به بعد چی میشه و چطوری پاسخ داده میشه

بطور کل اگر تازه کار با این فریمورک رو شروع کردید، خوندن این سری آشنایی با فریمورک رو بهتون پیشنهاد میکنم. اگر همون زمان تریس رو روی خوندن این مطالب بگذارید، بازدهی بیشتری داره براتون

[/font][/rtl][/right]