چند تا سوال در مورد این فریم ورک

[right]سلام به همه دوستان چند تا سوال داشتم برای اینکه یه ذهنیتی داشته باشم در مورد این فریم ورک

اول اینکه بعضی از این فریم ورک ها خطوط کد نویسی طولانی دارن پیچ در پیچن

دوم اینکه این فریم ورک دیتابیس شی گرایی او آر ام رو ساپورت میکنه؟

تمپلیت انچینی که براش میشه استفاده کرد چیه؟

آیا مثل سیمفونی پرفورمنسش بالاست؟

مثل سیمفونی نیاز به اجرا و کلی کارا از خط فرمان رو داره یا نه به صورت کلاسی میشه ازش بهره برد؟[/right]

[rtl]

سلام

منظورتون رو از پیچ در پیج بودن نفهمیدم دقیقا

در مرود orm هم بله ساپورت میکنه و از دیزاین پترن activerecord بهره برده

در مرود تمپلیت انجین هم اینجا رو ببینید

به دلیل استفاده از تکنیک lazy loading پرفورمنس فوق العاده بالایی داره. اینو تو پروژه هایی که انجام دادم به عینه دیدم

نه نیازی به استفاده از خط فرمان نداره و همه کارها رو منوال میتونید انجام بدید ولی از خط فرمان هم میشه استفاده کرد

[/rtl]

[rtl]

سلام. ممنون از راهنماییتون. این تکنیکی که گفتید یه توضیحی راجع بهش میدین؟

من چند تا کتاب فارسی که زحمتش کشیده شده بود رو مطالعه کردم. جا داره تشکر کنم. سوالم اینه که برای ساخت مدل و ویو از خود این فریم ورک استفاده میشه؟

برای استفاده از دیتابیس به صورت او ار ام چطوری میشه استفاده کرد.تو کتاب اموزشی رابطه ای روگفته.

[/rtl]

کسی نمیتونه کمک کنه ؟

[rtl]

در مورد تکنیک lazy loading

[/rtl]

[rtl]

برای ساخت مدل و ویو هم سه روش میتونید استفاده کنید

1- از خط فرمان yii استفاده کنید

2- از ماژول gii استفاده کنید

3- به صورت دستی فایلها رو ایجاد کنید

در مورد سوال آخر هم باید از active record استفاده کنید

[/rtl]

[rtl]

ممنون ناصر جان. در مورد لینکها یه مورد رو نمیفهمم دقیق. ما برای هر عنصر قابل نمایشی یه ویوو داریم که اینکلود میشه تو مثال وبلاگ دیدم لینکها فرق میکنه آیا ما خودمون لینک ایجاد میکنیم؟

سشن تو این فریمورک چطوریه؟

وقتی با پلتفرم جوملا کار میکردم بعد از ساختن دیتابیس من فقط از اسامی فیلدهاواستفاده میکردم برای اپدیت و بقیه دیگه این بین هیچ کاری انجام نمیدادم دستی . این فریم ورک هم اینطور رفتار میکنه؟

ما میتونیم بعضی از رفتارها رو به میل خودمون تغییر بدیم؟ مثلا تو نمایش یک ویوو؟؟؟

اینجا متدهای گت و پست بازنویسی خودشه یا در حالت عادی میشه استفاده کرد؟

[/rtl]