نظرسنجی : به نظر شما بهترین روش برای توسعه و آموزش فریم ورک یی به زبان فارسی چیست ؟

[font="Tahoma"][rtl]

سلام

چند وقته که خیلی از دوستان برای تشکیل یک گروه کاری جهت توسعه و آموزش فریم ورک پیشنهاداتی رو ارائه می کنند. فکر کردم شاید از طریق یک نظر سنجی بتونیم بهترین راه حل رو انتخاب و با همکاری همدیگه یک مرجع قوی و کامل برای برنامه نویسای علاقه مند تهیه کنیم .

فقط لطفا نظراتتون رو هم در مورد رای که می دید بیان کنید.

[/rtl][/font]

[rtl]

من نظرم همون ترجمه guide هستش که تو حود سایت yii باشه

[/rtl]

[font="Tahoma"]

[rtl]

به زودی ترجمه فارسی به قسمت The Definitive Guide اضافه می شه.

و قرار شد ترجمه ای که قرار داده می شه به وسیله بچه های فروم فارسی بررسی و اگه لازمه اصلاح بشه.

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"]

[rtl]

شما ترجمش رو انجام دادین؟

اگر ترجمش صفحه به صفحه هست فکر کنم با کار گروهی زودتر تموم بشه

[/rtl][/font]

[rtl]

اگه همش ترجمه شده که خوبه همونو استفاده میکنیم و اگرم نیاز باشه یه بازنویسی روش انجام بشه.

اینرو چه جوری می خوایید اضافه کنید؟ رو git انجام دادید این کارو؟

[/rtl]

[rtl][font="Tahoma"]

نه ببینید توی قسمت آموزش رسمی سایت اگه دقت کرده باشید زبانهای مختلف وجود داره ولی هنوز فارسی اضافه نشده دقیقا اینجا

http://www.yiiframework.com/doc/guide/

توی قسمت Languages & Versions

چند وقت پیش که به گروه توسعه این موضوع رو گفتم قرار شد بررسی کنند ولی مشکل RTL ظاهرا حل نشده

که فکر می کنم به زودی مشکلش حل بشه

برای ترجمه متون هم روال کار اینجوری می شه که اونا یک ترجمه رو خودشون قرار می دن (احتمالا با برنامه مترجم این کار رو می کنند) و ما اشکالاتش رو بهشون می گیم کاری که با بقیه زبانها انجام دادند

قبلش البته باید توی github یک pull جدید ایجاد کنیم و همه توی اون مشارکت کنیم.

به هر حال این کار داره انجام می شه و امیدوارم خیلی زود به نتیجه برسه

و چیزی که مشخصه اینه که به همکاری همه نیاز داره تا کامل بشه

[/rtl][/font]

[rtl][font="Tahoma"].

با برنامه مترجم که فکر نمی کنم جالب باشه

حتی اگر هم کسی بخواد ترجمه کنه مسلما خیلی از لغات انگلیسی رو نباید ترجمه کنه .

فکر می کنم اکثر افراد در سطحی آشنایی با زبان انگلیسی دارند که بتونن مفهوم متن رو بفهمن ولی این که یک ترجمه فارسی موجود باشه ارزشمنده.

[/rtl][/font].

[font="Tahoma"][rtl]

اینجا رو ببنید

https://github.com/y...ster/docs/guide

باید اینجا یک pull جدید بسازیم و فایلهایی که اون پائینه رو یکی یکی ترجمه کنیم و بعدا یک folder جدید با نام fa_ir اضافه میشه و قضیه حله

باید فایلها رو خودمون یکی یکی ترجمه کنیم اگه تمایل دارید لطفا اعلام آمادگی کنید.

[/font]

[/rtl]

[rtl]

pull که فعلا نمی خواد

من repo اصلی رو fork کردم کافیه تغییرات رو اونجا انجام بدیم بعد که تموم شد یه pull request میدیم و اونا هم تغییرات رو merge میکنن

[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl][font="Tahoma"]

دست همگی درد نکنه[/font]

[/rtl][/font]