آشنایی، انتخاب و شروع با یی

[right]

سلام به همه دوستان گرامی

من خیلی اتفاقی به yii برخورد کردم

مدت خیلی طولانی با زندفریم روک کار کردم

Zend Framework

خیلی خوبه و پیشرفته. اما خیلی هم کند هست

تعداد بسیار زیادی فایل برای هر درخواست لود میشه و فشار زیادی به سرور میاد

به همین خاطر داشتم فکر می کردم که قید زندفریم ورک رو بزنم و مجددا از صفر شروع کنم با یک فریم ورک جدید و یا اینکه خودم فریم ورک جدید رو ایجاد کنم که البته وقتی برای اینکار نیست دیگه

چند سوال کوچک هم هست.

1- در ساخت نرم افزارهای چند زبانه مثلا فارسی-انگلیسی مشکلی نداره؟

2-

YII

رو میشه روی

share host

استفاده کرد؟

3- با یه برسی کوتاه به نظرم رسید توسعه نرم افزاری اینجا خیلی سریع هست

و حتی مثلا برای مدیریت و تعیین اعتبار فرم ها خودش دارای کد جاوا اسکریپته و دیگه مکافات نوشتن جاوا اسکریپت یا لینک کردن به کد پی اچ پی رو از دوش برنامه نویس حذف کرده. درسته؟

3- ایابخش مروبط به دسترسی کاربران، کارایی کافی داره؟ مثلا امکان مدیریت سشن ها در بانک اطلاعاتی

و دارا بودن امکانات کافی برای مدیریت حدود دسترسی کاربران

شاید سوالات من زیاد باشه

اما یادتون باشه که من باید یه تصمیم حیاطی بگیرم

چون وسط کد نویسی می خوام همه چیز رو تغییر بدم و از زندفریم ورک بیام روی فریم ورک "یی" کار کنم

لطفا بدون تعصب و با درنظر گرفتن جوانب حرفه ایی نظر بدین و من رو یاری کنید

ممنونم

[/right]

[rtl]

در مورد سوال اول نخیر مشکلی نداره و اگه نظر منو بخوایی به بهترین و راحتترین نحو این کارو انجام میده، پیشنهاد می کنم صفحه ویژگیهای yii رو بخونید

http://www.yiiframework.com/features/

منظورتون از share host چیه؟ اگه منظورتون همین هاستهایی که هاستینگهای ایرانی میدن بله مشکلی نداره ولی من در مورد free host ها نظری ندارم

در مورد سوال سومتون هم درست حدس زدید

به نقل از صفحه اصلی سایت

[/rtl]

[rtl]

در آخر این خودتون هستید که باید تصمیم بگیرید تو شرایطی که هستید آیا سوییچ کردن کار به صرفه ایه یا نه

[/rtl]

[rtl]

سلام

از توجه شما ممنونم

share host یا هاست اشتراکی به حالتی میگن که تعداد زیادی سایت رو روی یک سرور (به طور اشتراکی) هاست می کنن

مثل تقریبا اکثر هاست هایی که ما استفاده می کنیم و برای سایتمون سرور اختصاصی نمی گیریم

چند ساعتی که با Yii بیشتر اشنا شدم در عین اینکه بیشتر از مواردی که باعث سرعتش میشه خوشم آمد

متوجه چیزهای عجیبی شدم

مثلا هنوز بخشی برای ارسال email در این فریم ورک ندیدم

ظاهرا باید خودمون از ابزارهای دیگه ایی استفاده کنیم

مثل همون phpmail-class معروف یا zend-mail

در ضمن ظاهرا اینجا امکان تعریف plug in وجود نداره

plug in منظورم کلاس هایی هست که قبل یا بعد از انجام اکشن مورد نظر اجرا میشن

و میشه قبل یا بعد انجام یک سری رویدادها، کارهایی رو انجام داد

البته خوشحالم که با yii آشنا شدم و ناراحتم که چرا انقدر دیر!

اگرچه تصمیم سختی هم پیش روم هست برای کار فعلی

[/rtl]

filter

[rtl]

خوشبختانه بخش extension رشد خوبی رو داشته و شما برای هر کاری که با خود yii نمی تونید انجام بدیم با یه سرچ تو این بخش می تونید به هدفتون برسید یا اگرم پیدا نکردید می تونید اون اکستنشن رو بنویسید و با بقیه به اشتراک بزارید

[/rtl]