منابع یادگیری فریم ورک نسخه 1

[right]از لینک که گذاشتید من این کتاب رو تقریبا خوندم ولی با تمام این وجود فکر می کنم توی یک پروژه عملی خیلی بهتر بشه مفاهیم رو درک کرد اکثر دوستانی که به این انجمن سر می زنن با برنامه نویسی پی اچ پی و شی گرایی آشنا هستند مسئله روش استفاده هست حداقل برای من اینطور به عنوان مثال چطور باید از یک تمی که با اچ تی ام ال و سی اس اس هست بیایم و تم رو آماده کنیم که بتونیم تو برنامه ازش استفاده کنیم و یا بهتر بگم ما بخواییم یه پروژه مثلا یک فرم مربوط به ثبت اخبار و نمایشش رو ایجاد کنیم چطور عمل کنیم.دوستان اگه می تونن توی این زمینه کمکی بکنن خیلی ممنون می شم.فکر می کنم مشکلی خیلی ها هم حل بشه سلام قبل از هر چیز تشکر می کنم.[/right]

[rtl]

دوست عزیز صفحه 92 کتاب رو یه بار دیگه نگاه کنید

موفق باشی

[/rtl]

با تشکر از شما تونستم تم مورد نظرم رو بیارم ولی خیلی بهم ریخته است و هنوز هدر و فوتر قبلی رو هم نشون می ده

[rtl]

قسمت header و footer قبلی در فایل views\layouts\main.php تعریف می شوند. شما در قالب جدیدتون باید قالب کلی Layout جدید رو تعریف کنید

قبل از ادامه کار یک کم در مورد تفاوت View و Layout تحقیق کنید به راحتی مشکلتون حل می شه.

[/rtl]

دیگه اعصابم خورد شده من می خوام یک پروژه نمونه رو شروع کنم ولی حتی نمی دونم چجوری

مثلا صفحه لاگین فرمهای ورود داده

نمایش رکوردها توی صفحات :angry:

روانی شدم

[rtl]

[font="Tahoma"]سلام

دوست عزیز شروع کار با این فریم ورک به این شکله که قبل از انجام اولین پروژه باید مطالعه کنی و صبر و حوصله زیادی به خرج بدی و اگه سابقه برنامه نویسی توی محیط های این شکلی رو هم نداشته باشی میزان این مطالعه باید بیشتر بشه. من توصیه می کنم شما قبل از شروع به کار تا جایی که می تونی مطالعه کن و اطلاعاتت رو بالا ببر بعد با یکی از مثالهای ساده شروع کن و جلو برو. فکر نمی کنم اگه تازه کار با این فریم ورک را شروع کردی درگیر شدن با لاگین و فرم برای شروع کار مناسبی باشه. در ضمن هر جا اشکالی داشتی می تونی توی فروم یک پست جدید ایجاد کنی.

موفق باشی

[/font]

[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl]

[size="4"]مجموعه آموزشهای تصویری گام به گام به زبان فارسی[/size]

قسمت اول : نصب نرم افزار های لازم

قسمت دوم : ساخت اولین برنامه در محیط فریم ورک

قسمت سوم: آشنایی با مفهوم MVC و شروع کد نویسی

قسمت چهارم : مشاهده اجزای MVC در یک پروژه واقعی

قسمت پنجم : شروع کار با بانک اطلاعاتی MySQL [color="#FF0000"]جدید [/color]

[/font]

[font="Tahoma"][font="Tahoma"]قسمت ششم : برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی [color="#FF0000"]جدید[/color][/font]

[/font]

[font="Tahoma"][font="Tahoma"]قسمت هفتم : تولید خودکار کدها با استفاده از ابزار gii[/font][/font][font="Tahoma"][color="#FF0000"] جدید[/color][/font][font="Tahoma"][font="Tahoma"][font="Tahoma"] [/font][/font][/font][font="Tahoma"]

[/rtl]

[/font]

[right]ممنونم آقای برجیان، خیلی زحمت کشیدید دوست عزیز[/right]

[right]سلام . دوست گرامی از بابت زحماتتون تشکر. فقط دو چیز که خیلی واسم گنگ بوده و نیاز دارم تا روشنم کنین چرا ؟

1- این قسمت واسه چیه ؟ در این قسمت باید مسیر های سیستم را اصلاح کنیم. برای اینکار در ویندوز در صفحه ی …

دلیل این کارش چیه ؟

2- تمام عملیاتی که در سا خت اولین پروژه انجام شده. چرا با اون محیط CMD باید که کنیم ابتدا ؟ اون توضیحات کم بوده و اونهمه فایل که توضیحات بیشترش انگلیسی بوده .

خواهش میکنم این دو قسمتو کاملا روشنم کنین و با توضیحاتی در مورد فایلها و پوشه ها بقیشو خدا بزرگه[/right]

[font="Tahoma"][rtl]

اصلاح مسیرهای سیستم به این علته که شما موقعی که می خواید یک پروژه جدید رو ایجاد کنید باید در مسیری باشید که فایل php.exe در اون قرار داشته باشه تا بتونید مثلا با ابزارساخت پروژه دسترسی داشته باشید و یا مسیر دوم برای تعریف دسترسی به فایلهای اجرایی مربوط به Yii Framework هستش

انجام این کار الزامی نیست ولی باید دقت کنید اگر مسیرها را اصلاح نکنید هر موقع از طریق خط فرمان می خواید یک پروژه جدید رو بسازید باید حتما برید و وارد پوشه اصلی Yii Framework بشید تا بتونید دستورات رو اجرا کنید که از طریق فایلهای اجرایی مربوطه داخل این پوشه انجام می شه. با تعریف path ها دیگه شما نیازی به ورود به پوشه های مربوطه ندارید و از هر جایی می تونید پروژه تون رو تولید کنید.

در مورد توضیحات فایلها خودتون رو درگیر نکنید برای اول کار این قسمت فقط برای نشون دادن اینه که چه فایلها و پوشه هایی وجود داره و نیازی به حفظ کردن اونها نیست به مرور زمان که چند تا پروژه انجام بدید با کاربرد هر کدومشون آشنا می شید.

[/font]

[/rtl]

سلام مرسی داداش دستت درد نکنه واقعا

[font="Tahoma"][rtl]

قسمت دوم آموزش برای دانلود در پست اول این مطلب اضافه شد

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"][right]با سلام و تشکر جناب برجیان بابت زحماتی که می کشید

واقعا مطالب مفیدی رو قرار دادید. واقعا این دو مطلب در فهم کل موضوع کمک کرد

امیدوارم این آموزش ها رو ادامه بدید تا ما هم از تجربیات شما استفاده کنیم

با تشکر و آرزوی موفقیت[/right][/font]

[rtl][font="Tahoma"]

سلام دوست عزیز از توجه شما ممنونم. امیدوارم که در آینده فرصت بشه آموزشهای دیگه ای رو هم تهیه کنم و همینطور بتونیم از وجود شما در فروم استفاده کنیم.

موفق و پیروز باشید [/font]

[/rtl]

[font="Tahoma"][right]شما لطف دارید جناب برجیان

عذر خواهی میکنم یک پیشنهاد داشتم

اگه میشد یکی از آموزشهایی که قرار میدید روی فرم و ارسال داده ها و ذخیره سازی در دیتابیس ، همینطور خواندن داده ها از دیتابیس باشه خیلی عالی میشه

ممنون از شما[/right][/font]

[font="Tahoma"][rtl]

البته اگر شما کتاب آموزش کامل رو دانلود کنید در فصل مثالها من 2 مثال رو به طور کامل توضیح دادم یکی مربوط به نحوه Login و یکی Registration هستش که به صورتی تفصیلی و کامل توضیح داده شده.

[/rtl][/font]

سلام . اگر براتون امکان داره کتاب ها رو در جای دیگه هم آپلود کنید .این دو لینک مشکل داره و تا آخر دانلود نمیشند . با تشکر

[right]سلام

از زحمتتان تشکر می کنم.

[color="#F5DEB3"][size="3"]لطفا بگید برای این کار چقدر زمان صرف کردید؟[/size][/color]

با تشکر[/right]

[rtl]

سلام.ممنون از توجه شما. اگه منظورتون مدت زمان آماده کردن کتابه حدود 4-5 ماه

[/rtl]

[size="4"][font="Tahoma"][right]من لازم میدونم از زحمات شما آقای برجیان تشکر کنم و امیدوارم خداهرچی میخوای بهت بده

و همیشه سرزنده باشید.[/right][/font][/size]