عدم عملکرد دکمه در رکورد اول لیست

[rtl]

سلام و خسته نباشید

یک ClistView دارم که در _View مربوطه دکمه ای رو ایجاد کردم

این باتن در ردیف اول لیست به درستی عمل نمی کند. اما در باقی ردیف ها بدون مشکل عمل میکند و طبق کدی که برای باتن نوشته شده به صفحه مقصد تغییر مسیر میدهد.

همان طور که میدانید کد های د اخل _View یک بار نوشته شده و به ازای هر رکورد فراخوانی و اطلاعات را در لیست نمایش می دهند. در نتیجه تفاوتی بین کد باتن اول با الباقی باتن ها نیست

تا حالا به همچین مشکلی بر خوردید ؟

مشکل از خود ویجیت هست یا نحوه استفادش یا چی؟؟؟

کد قسمت _View رو اینجا ضمیمه میکنم.

[/rtl]

[rtl]

اونطوری که من تجربه کردم submitButton بعضی مواقع به درستی عمل نمی کنه من این مشکل را با استفاده از Button معمولی حل کردم به طوری که type اون button رو برابر submit قرار می دم.

<?php echo CHtml::button('Button Text', array('submit' => array('controller/action'))); ?>

یه سری هم به AjaxButtonبزنید

[/rtl]

[rtl]

مشکل رو پیدا کردم … من اوایل اجکسی کار نمی کردم و برای ارسال مقادیر از form استفاده می کردم یعنی در ویو مربوط به CListViewباتن و تکست باکس ها را داخل فرم قرار میدادم و خود ClistView هم داخل فرم دیگری بود

در نتیجه این فرم تو فرم بودن سیستمش رو ریخته بود بهم

الان که اجکسی کار میکنم این مشکلم حل شده ولی در مورد اینکه بسیاری از کنترل های این فریم ورک باگ داره و یا بعد از استفاده انتظارات شما رو براورده نمیکنه و یا با اجکسی مشکل داره شکی نیست مثلاCtreeViewکلی وقت منو گرفت تا اجرا بشه بعد دیدم نود هاش به صورت لینک نیست و باز جستجو و آزمایش و خطا تا متوجه بشم یک منوی درختی رو چطور لینکهاش رو ردیف کنم! این موضوغ فقط مشکل من نبود شما تو فروم انگلیسی ببینید این موضوع برها پرسیده شده

یا مثلا CgridViewرو خودم روش کار نکردم ولی یکی از دوستان که باهاش کار میکرد برای اجکسی کردنش به مشکل خورده بود

در بسیاری از موارد اگر خودتون کامپوننتی ایجاد کنید سریع تر پیش میرید و کنترل بهتری روی اکشن هاش خواهید داشت

[/rtl]

[rtl]

البته من فکر کنم باگ ها به صورت ذاتی وجود ندارند چون که کدهای یی همگی تمیز هستند. اما خیلی از مواقع باگ ها به علت قرار گرفتن در شرایط ممکنه ایجاد بشه مثلا استفاده از یک کامپوننت در یک محل نامناسب یا اشکالاتی که مثلا با UTF ها ایجاد می شه.

یا همین AJAX که شما می گید.

به هر حال با گذشت زمان باگ ها برطرف می شه شما هم اگه منبع باگ رو پیدا کردید لطفا حتما اونو گزارش کنید تا حل بشه.

[/rtl]