معرفی اعضای فروم

[right]سلام دوستان.

لطفا اینجا خودتون رو معرفی کنید که بیشتر با هم آشنا بشیم.

سعید عالم هستم

کارشناس نرم افزار

PHP , Qt

از سال ۸۷ برنامه نویسی میکنم.

با جاوا و اندروید هم آشنایی دارم.

با تشکر.[/right]

[rtl]

[font="Tahoma"]علیرضا - 27 ساله - مشهد

دانشجوی فوق نرم افزار

6 سال سابقه کار با PHP و Zend

3 ماه سابقه کار با Yii[/font]

[/rtl]

engar doustan nemikhan khodeshouno moaarefi konan????

Ramin Rezazadeh

25 saale.

narmafzar khundam. darsam tamum shode.

7 saal sabeghe kar daram tu zamine java va php.

toorani hastam 21 sale 1 sal bishtar nist php kar mikonam ba yii ham jadidan shoru b kar kardam foghe dip computer

Bamdad Dashtban

1988

Software Engineer

PHP , Java Developer

Salam,

man master fogh mikhonam mikhonam,

ghablan ba C, C++, C#, ASP.net kar kardam.

va hodode 1 sale k omadam roye java va php.

alan dakhale ye sherkat kar mikonam, va mikham b k az yek framework php estefahde konim chon kambodeshu hes mikonam.

ta onjaye k man fahmidam Zend, cake, symphony va Codeihniter az framewokhaye khob hastan, ama taze yii dakhale yeki az websitha didam.

dakhale iran kodom az ina bishatr estefade misheh?

shoma chera alan yii ro entekhab kardin?

va kharej az iran kodomesh estefade bishtar mishe?mesl canada, Austrial, USA, Singapore, Malaysia?

man linkaru va eteatu vasatun share mikonam.

mamnon misham komakam konid.

Things to consider while selecting a framework

• Performance

• Security

• Flexibility

• Documentation

• Simplicity

• PHP versions supported

Zend documentation is not so much.

Zend has template.

Symphony do not have template.

Zend can be used on the Symphony.

Actually, it is not correct to call Zend a framework maybe the terminology of library is better.

Zend is better for professional user since the documentation is not so much, and most of the documentations are useful for professional users. On the other hand, Symphony has good documentation for all range of user.

Based on an article, php frameworks comparison, on August 26, 2009:

CodeIgniter, Zend, Symphony and Cake are performing in the order I have written them here (i.e. CodeIgniter being the best performer, Zend second, Symphony third and Cake fourth.

The following addresses are some Reviews and explanations of different PHP frameworks. The only issue that must be consider is that the latest date or version of each framework. Since each version of a framework may has their own advantage and limitation. and usually on the new version of framework some of the limitations and bugs of previous version was solved.

Development of PHP scripts without a preconceived plan to manage them is asking for a headache. The goal of a framework is to make the process of writing web-based applications simpler.

An application designed around MVC is easier to manage because it is split into tiers, which allow for independent development. This promotes code reusability by building models, which are reusable throughout the application.

[font="Tahoma"]

[rtl]

دوست عزیز مسئله انتخاب یک فریم ورک مناسب اونم در جامعه متن باز کار حساسیه و خیلی ها در موردش با وسواس برخورد می کنند.

در یک کلام می تونم بگم هیچ فریم ورکی به نظر من 100% نیستش و هر کدوم مزایا و معایبی برای خودشون دارند.

خیلی ها ممکنه کیک رو به خاطر سادگیش، زند رو به خاطر امکاناتش و یا سیمفونی رو به خاطر قابلیت های امنیتی و غیرش بپسندند.

البته بهتره شما یک کم در مورد تاریخچه هر فریم ورک و تیم اون تحقیق کنید بعدش حد اقل چند مطلب در مورد قابلیت هاش بخونید . اما…اما…

اما هیچ کدوم از اینا برابر با این نمی شه که شما وارد محیط کاری بشید و در عمل تفاوت ها رو احساس کنید. این شاید یک کم زمان بر باشه که بخواید به هر فریم ورکی یک سرکی بکشید و ببینید با کدوم راحت تر هستید.

به نظر من بهترین راه اینه که از تجربه کسانی استفاده کنید که چندین سال وقت روی هر کدوم از این فریم ورک ها گذاشتند و ایده های خیلی خوبی رو می تونند به شما بدند.

در مورد قابلیت ها و تفاوت های یی اگر سوالی دارید همین جا مطرح کنید. موفق باشید

[/rtl]

[/font]

ممنون از راهنمایتون ، راستیش من از بین فرم ورکهای زیر می خواستم یکی رو انتخاب کنم. الآن مهمترین فاکتور ک واسم مهم است اینه ک در آینده آگر جایی خواستم کار کنم اون فرم ورک به دردم بوخوره. چه خارج از ایران جه داخل کشور. و دیگه اینکه سرعت خوبی داشته باشه در حین اجرا ، در درجه سوم اگر خواستم یک وب سایت را پیاده سازی کنم زمان کمتری ببرد برای نوشتن کد.

از بین فرم ورک های زیر می خواستم نظرتونو بدونم :

,CodeIgniter

, Zend

, Symphony

, Cake

yii

راستش اول می خواستم با سیمفنی شروع کنم

اما دیدم زند سرعتش بیشتره و تازه دیروز

yii

دیدم.

منمنون می شم که یک توضیح هم راجب

yii

بدین…

من قردا مجبورم یکی رو انتخاب کنم و

present

بدم.

ممنون از راهنمایتون

i do not know why!!! but this forum does not allow me to send any link!!!!?new user!!

[font="Tahoma"]

[rtl]

zend

زند از همه استانداردش بالاتره و یک حالت رسمی داره و احتمالا در داخل و خارج ایران مشکلی باهاش ندارید. ولی خوب کد نویسی باهاش خیلی وقتا زمان بر و طولانیه که این برای خبره های زند مشکلی نیست ولی تازه کارا رو اذیت می کنه. سرعت اون بدون استفاده از کشینگ پایینه و برای یک پروژه واقعی باید از کشینگ ها الزاما استفاده کنید تا سرعتتون ابالا بره.

و نکته آخر در مورد زند یادگیری مشکل اون برای تازه کارهاست هرچند پشتیبانی و راهنمای خیلی خوبی داره.

Code Igniter

خیلی ها این فریم ورک رو به خاطر جامعه استفاده کننده گسترده و سادگیش می پسندند. که یادگیریشم از بقیه ساده تره ولی مشکلات خودش رو داره از جمله پشتیبانی تا نسخه 4 پی اچ پی (تا آخرین ورژنی که من دیدم اینجوری بود) که ایک عیب به شمار می ره (این برای کیک هم هست - بازم تا آخرین نسخه ای که دیدم)

Symfony

یادگیری : متوسط - پیچیدگی : نسبتا زیاد - سرعت و بازدهی : پایین

Yii

این یک فریم ورک جدیده - بازدهی اون ثابت شده که خیلی بالاست - یادگیریش برای افراد مبتدی زیاد آسون نیست - امنیت : خوب - پشتیبانی : زیاد

[/rtl]

[/font]

متشکر از راهنمایتون

درباره کیک دقیقآ صادق هست نمی زاره لینک بزام اینجا وگرنه خیلی اطلاعات خوب بود

[rtl]

[font="Tahoma"]علیرضا ناصح هستم، لیسانس نرم افزار و ساکن مشهد

10 ساله PHP کار می کنم و تازه با فریم ورک Yii آشنا شدم و به نظرم خیلی خوب و جالبه.[/font]

[/rtl]

خوش اومدی

[rtl][font="Tahoma"]ممنونم و از شما تشکر می کنم که بخش فارسی فروم رو راه اندازی کردید، الآن که هنوز دارم راهنمای Yii رو می خونم، احتمالاً در آینده سؤالات زیادی اینجا بپرسم[/font][/rtl]

سلام محمد محمدی

1988

Software enginee

4sale ba php ashnam va c++

hamin .

خوش اومدید.

salam

moslem hastam . 8sale php kar mikonam taze ba yii ashna shodam.omidvaram komakhaye khobi vaseye ham jahat yadgiriye yii bashim.

mokhlese hame hastam

[rtl]

مسلم جان خوش اومدی

[/rtl]

[font="Tahoma"][right]سلام.

بهزاد - ۲۲ ساله - تهران

دانشجوی سال آخر IT

حدود ۳ ساله که php رو به صورت تقریبا حرفه‌ای کار می‌کنم

قبلا با C++ و C# کار کرده بودم

کمتر از ۲ ماهه اومدم سمت فریم‌ورک ییی[/right][/font]

خوش اومدید