Tippek, trükkök, ötletek

Nem a user modellből akarok. Az egy másik projekt. De mint írtam elvileg mennie kellene. Ittis használtál más AR-al.

Oké, hogy megtehetem. Meg is fogom, nem sql szinten, hanem az AuthManager-el. Csak számomra még mindig kicsit sok a kérdés és kevés választ találok rá. :rolleyes:

Bár még mindig csak a tervezés szinten vagyok, így később fog jobban körvonalazódni, hogy mit is szeretnék. :)

Lehet valahogy a column2 sidebar részére renderelni?

Adott egy controller/action-je és ha egy feltétel bekövetkezik, akkor a sidebar-ra szeretnék adatokat renderelni.

Szerk.: Meglett. :)

Nem tudom volt-e már, de érdekelne, milyen megoldások léteznek sql injection ellen.

Ha jól látom a model ezt alapból lekezeli, de biztosra szeretnék menni. :)

Pl az alap loadModel-ben sincs semmi, amit a gii generál.

Yii nagyrészt megkímél a problémától, ha betartod a következő szabályokat:

Ha DAO-t használsz, akkor a bindParam metódust használd

http://www.yiiframework.com/doc/guide/1.1/en/database.dao#binding-parameters

Ha Query buildert akkor, "paraméter" tömböt használj (2. argumentum) és sohase az 1. argumentumba írd bele stringként fűzve.


$command->where('id=:id', array(':id'=>$id));

Ha aktív rekord find, findAll, count, exists, stb. metódusánál ugyan ez érvényes.

Ha CDbCriteria-t használsz akkor pedig a params attribútumába helyezd a paramétereket.

AR-t szoktam használni, akkor marad ahogy volt. :)

Köszi az infót.

A findByPk()-nál is ez érvényes? ::)

Sziasztok!

Elolvastam ezt: project site directory

Mert kerestem valamit, ami segít abban, hogy hogyan alakítsam ki a fájlszerkezetemet.

Ami szép és jó. Elolvastam a fórumot is, de mégsem tudom, hogy ubuntu-n, hogyan kéne beállítani, hogy működjön is rendesen a megjelenés? :) Sajnos csak úgy működik a frontend megjelenítés, ha beírom a komplett elérési útat a böngészőbe.

http://localhost/yii/ - ennél ne a könyvtárszerkezet jelenjen meg, hanem az ezen az elérésén lévő: http://localhost/yii/frontend/www/index.php

Ez valami php/apache beállítás lesz szerintem.

Ha jól értem a problémát, akkor az előttem szólónak igaza van… Egészen pontosan apache beállítás, egyszerűen az apache root directory-ját kell átállítanod arra a könyvtárra, ahol a Yii-s projected index.php-je van.

De szerintem érdemes lenne egy virtual host-ot csinálni neki, és akkor a localhost-on, marad ami volt, a virtual host-nak pedig állíthatsz be server name-et (amit a hosts fileba is fel kell venni). Ha több projected lesz, akkor nagyban megkönnyíti a dolgodat.

Speeedfire és voidcontext köszi a választ. Hát igyekszem, de még ez a virtual host még nem jött össze… :)

Lenne egy másik kérdésem, van a yii user kiegészítő és ennek a nyelvválasztós része nagyon tetszik :), az melyik kiegészítő lehet?

Én néztem nyelvesítésről leírást (de ott mindig a főoldalra vitt ha nyelvet választ az ember), de ilyet még nem találtam, amelyik meg is jegyzi, hogy épp melyik aloldalon állok és annak a nyelvesített részét érem el.

Jó lenne egy ilyen :) Mint sem úgymond újra kitalálni :)

Itt egy virtualhost beállítási példa.

A másikra pedig azt tudom mondani, hogy a Controllerben állítsd be mindig a returnUrl-t, így ha nyelvet választ akkor az adott controllerben mindig benne lesz a returnUrl-ed és vissza tudod redirectelni az adott usert.

köszi, megnézem magamnak ezt a return url-t :)

Na még egy kérdés. Ez a CRUD a gii-vel nagyon jó. Akkor nekem a rules() és relation() függvényeken kívül kell máshol is valamit módosítanom, hogy az új oszlopokkal és működjön a dolog?

Milyen oszlopokra gondolsz?

Hát tudod, adatbázis séma megvan, a mysql-ben aztán CRUD-os generálást (vagy gii, bocsi csak nyelvfüggetlenség miatt használom a CRUD-ot)… Legenerálom a modeleket, Például itt van a Felhasználó ID, Név, Szülhely, Cím

Aztán amikor legeneráltam utána 1 hét múlva, hoppá eszembe jut, hogy jó lenne a Felhasználó táblához hozzápasszolni 1 új oszlopot, például a telefonszám nevűt. (Másnéven mezők :) )

Mást nem kell csinálnod akkor. :)

Esetleg az attributum-hoz oda írhatod a nevét természetesen, ha olyan oszlop, amit form-nál is használsz.

Hello-bello

Van valakinek tapasztalata, hogy mongoDB-hez mennyire használható a beépített adatbázis lekérdező függvények, mint például a find()? :) Ha jól olvastam támogatja azt is, csak még nem jutottam el ideáig.

Ha nem akkor milyen tippet javasoltok a mongoDB-s utasítások kezeléséhez? :)

Sajnos semennyire. A DAO és az Active Record is csak SQL adatbázisokat támogat.

A kiterjesztések között próbálj keresgélni.

Olyan gondom lenne, hogy én előre definiáltam pár js fájlt és a core jquery-t is letiltottam. Helyette a legfrissebb jquery-t tettem be. Viszont most az van, hogy pl a yiiactiveform-t és még más js fájlt is előrébb tesz be a yii, mint ahogy én meghívom a jquery-t. Mit lehet ezzel kezdeni?

Kis gondom van egy link megjelenítésével.





echo CHtml::link('link', array('controller/action', 'param'=>'folder/filename.ext'));




Ezt az url-t kapom:

domain.hu/controller/action?param=folder%2Ffilename.ext

Hogy lehet ezt az encodolást kivenni? Eddig nem volt vele gondom.