Stworzenie menu?

Cześc, mam pytanie. Czego użyć do stworzenia menu? Myślałem, nad https://github.com/wbraganca/yii2-nested-set-behavior? Menu musi być rozwijane-ile poziomów nie mam pojęcia jeszcze. Nada się, czy szukać czegoś w tym stylu ?

http://demos.krajee.com/dropdown-x?

Menu trzymać w ogóle w bazie danych?

Hej, a nie wystarczy użycie wbudowanego bootstrapa?

My linkhttp://getbootstrap.com/components/#nav

Ja bym menu nie trzymał w bazie danych tylko generował je dynamicznie, na podstawie tego co się w bazie znajduje(dane typu kategorie/elementy itp…).

Tworzysz logikę, przypisujesz jakie elementy mają iść do jakiego poziomu i wyrzucasz sobie je z bazy zależenie od tego jakie rekordy w niej się znajdują.

Trzymanie samego menu mija się z celem, chyba, że ID poszczególnych elementów menu, a w innej tabeli przypinać nazwy kategorii, grup elementów do nich.

Możesz rozwinąć? mam sobie menu, poszczególne np kategorie są wyświetlane z bazy danych. Pytanie jak teraz napisać do tego kontroller? nie mogę przecież recznie do każdej nowej kategorii pisać osobnej metody

chcę by było coś takiego w adresie … …category/familly category/action itd gdzieś każdy gatuenk jest osobną metodą w kontrolerze przecież ?

Mam oczywiście Id również, ale jak to wykorzystać?

Witaj,

myślę, że routing Ci w tym pomoże. Możesz stworzyć


actionCategory($type,$id)

oraz regułe


 'category/<type:\w+>/<id:\d+>' => 'controller/category',

dla adresow


/controller/familly/69

Nastąpi przypisanie


$type=familly

oraz


$id=69

Polecam mój moduł : Yii2 Menu

Wersja 1 więc proszę o info o wszelkich błędach.