Συστηθείτε (Introduce your selves)

Γεια σας και από μένα.

Εγώ πάλι είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και πρέπει να παραδώσω μία διπλωματική εργασία μέχρι τον Ιανουάριο που έχει να κάνει με μία web εφαρμογή διαχείρισης αποθεμάτων και παραγωγής λατομείων. Ως εδώ καλά και ωραία. Τη βάση την έχω σχεδιάσει τα διαγράμματα ροής και μετάβασης καταστάσεων είναι κι αυτά έτοιμα…το θέμα μου ήταν εν τέλει με πιο εργαλείο να αναπτύξω την εφαρμογή…έχοντας εμπειρία στην αντικειμενοστρεφή C++, σε SQL κλπ και έχοντας χρησιμοποιήσει για ανάπτυξη ιστοσελίδων μόνο το Dreamweaver (μπλιαααααααααααααχ) γράφοντας λίγη php είπα να δω αν μπορεί να γίνει καταρχήν με Drupal. Αφού ασχολήθηκα καμιά βδομάδα εκτεταμένα και είδα ότι για να κάνεις κάτι custom πρέπει να αφιερώσεις ένα σεβαστό χρονικό διάστημα για να καταλάβεις την αρχιτεκτονική του, αποφάσισα να μπω στον κόσμο των php frameworks.Κάνοντας μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο κατάλαβα ότι το yii είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) στο είδος του. Βέβαια θέλει κι αυτό το χρόνο για να αντιληφθείς κάποια πράγματα. Θα χρειαστώ οπωσδήποτε τη βοήθεια και την εμπειρία σας οσονούπω!! Take care…

Γεια χαρά,

[size="2"]με λενε Γιώργο, έχω εμπειρία σε php, c++, java, web services, adroid, drupal και διάφορα άλλα,[/size]

[size=“2”]μ’αρέσει το linux τα RPGs οι hackeries…και τώρα το yii !!![/size]