برنامه نویسی Crm

[font="Tahoma"][right] دوستان به نظر شما برای برنامه نویسی سی ار ام کدام یکی از برنامه ها بهتر جواب می ده؟[/right][/font]

yii

cakephp

[rtl]چه سوالیه. توی فروم yii می پرسی cake یا yii

[/rtl]

[rtl]سلام. البته سوال بی ربطی هم نپرسیدن. تو حوزه نرم افزاری برای سایت من فکر میکنم Yii بهتره. تو ایران کیک زیاد کار میکنن ولی یکی از کسایی که میگفت تو فریم ورک کداینگر یلیه واسه خودش بعد از سالها کار فهمیده که توقععاتش رو برآورده نمیکنه و داره به سراغ ایی میاد. [/rtl]

[rtl]توقعاتش چی هستند که اونجا برآورده نمی شوند؟ ولی Yii می تونه برآورده کنه

[/rtl]

[right][font="Tahoma"]مرسی از اینکه جواب دادید. من خودم هم برای سایت ساز از کیک استفاده می کنم ولی با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم در زمینه نرم افزاری میشه با ییی خیلی قویتر کار کرد.[/font][/right]

[right][font=“Tahoma”]میشه بگید باید تو چه سایتی بپرسم؟ :huh: [/font][/right]

[right] :P [/right]

[rtl][font="Tahoma"]

سلام دوست عزیز

با توجه به شناخت محدودی که من با سایر فریم ورک ها دارم می تونم بگم که:

در اصل این توان برنامه نویسی ما هست که باعث خوب شدن کارمون میشه و نه فریم ورک

اگه برنامه نویس خوبی باشیم می تونیم با استفاده مناسب از کش و سایر ابزارهای بهینه سازی، روی هر فریم ورکی برنامه سریع و سبکی داشته باشیم.

اما خوب هر فریم ورک هزینه خاص خودش رو طلب می کنه!

مثلا برنامه نویسی با zend framework به کار خیلی بیشتری نیاز داره

ضمن اینکه در هر حال، پروژه ما موقع اجرا بار بیشتری روی سرور میاره (در اغلب موارد و با لحاظ کردن شرایط مساوی نسبت به Yii)

ضمن اینکه زمان بیشتری برای کد نوشتن باید صرف بشه.

خیلی سخته بگیم که zend framework خوب نیست یا بده

اما من عملا ناچار شدم بعد حدود 5 سال زمان گذاشتن روی zend framework اون رو کنار بگذارم و به سراغ Yii بیام.

در مورد کیک هم با توجه به شناختی که دارید می تونید بررسی کنید.

من کمی با کیک اشنا هستم و برای یک مبتدی که می خواد تازه شروع کنه و بین کیک و Yii مردد هست

میگم بیاد سراغ Yii

این رو خیلی سلیقه ایی می گم! در ضمن ربطی به این موضوع هم نداره که اینجا فورام Yii هستش. چون اگه برای کار شما مناسب نباشه، خیلی راحت می گم برای این کار سراغ Yii نرید.

اما اگه کاربر حرفه ایی کیک هستید، پس باید بررسی حرفه ایی انجام بدید.

در این صورت حتما در فایل زیپ شده نصب Yii، سری به پروژه Blog Demo بزنید.

بهتون دید میده.

موفق باشید.

[/rtl]

[/font]

مرسی دوست گلم. تصمیم بر این شد که با ییی شروع کنیم. بازم تشکر از اینکه وقت گذاشتید.

[rtl]توی فرومهایی که همه جورش را دارد. زند و کیک و سیمفونی و… توش کاربر داشته باشند که با دریافت جوابهای مختلف بتونید انتخاب درست را انجا دهید. کماکه می بینم انتخاب درست را هم کرده اید.

از جمله فرومهایی مثل برنامه نویس و ایران php

البته به دوستان دیگر جسارت مشه. ممکنه این فروم داشته باشیم افرادی را که با چند فریمورک کار می کنند یا کرده اند. ولی خوب قاعدتا اینجا بیشتریا Yii کار می کنند.

[/rtl]

مهم طراحی و معماری درست هست

yii خوبه.