قالب Bootstrap

[right]‫سلام

‫آقا من یک قالب bootstrap واسه سایتم طراحی کردم.

‫و از این اکستنشن ها هم استفاده نکردم، مثلاً اومده CActiveForm رو تبدیل کرده به BActiveForm، خدا خیرش بده، فردا که خواستی theme رو عوض کنی بساطی داری واسه اینا.

‫حالا میبینم واسه فرم ها و … باید فلان class رو اضافه کنم، و تمام مشکل هم اینجاست که خیلی بده که ساختار views ها رو واسه فقط این قالب تغییر بدم.

‫از skin می خواستم استفاده کنم که دیدم، خیلی دسترسی به فرم هام ندارم.

‫از theme هم که فکر میکنم نمیشه، آخه ما یه beginWidget می زنیم و یه endWidget و تغییرات من وسط این دو تاست.

‫نمیدونم گیج شدم.

‫اگه شما راه حلی به ذهنتون میرسه، دریغ نکنید و به منم بگین، مرسی.[/right]

[rtl]کدوم اکستنشن bootstrap را استفاده می کنید. خیلی راحته.

این آدرس را یه نگاهی بندازید:[/rtl]

http://www.cniska.net/yii-bootstrap/index.html

[rtl]

[font="Tahoma"]سلام

نحوه کار بوت استراپ ها مبتنی بر CSS هست و شما فقط کافیه با المنت های HTML به عنوان شناسه دسترسی کار کنی

یعنی برای اینکه مشخص کنی مثلا تگ هایdiv چه حالتی باشه کافیه به شکل زیر بنویسی[/font]

[/rtl]

div{

background-color:red;

}

[rtl][font="Tahoma"]

بنابراین کد نویسی و تعیین دسترسی ها بر اساس تگ های HTML هست و نه کامپوننت های yii که نهایتا اونها همگی به html ترجمه می شند. بنابراین نباید با چیزی مثل CActiveForm کار کنی بلکه با Formکار می کنی

نکته بعدی اینه که با این روش هم می تونی از skin استفاده کنی هم قالب رو بسازی

راحت ترین روش اینه که یک قالب استاندارد مثل base رو ایجاد کنی که شامل همه المنت های html باشه و اونو مقدار دهی اولیه کنی حالا اونو کپی کنی و با یک نام دیگه مثل spring ذخیره کنی

در spring می تونی مقادیر رو تغییر بدی مثلا رنگ پس زمینه رو سبز کنی و به همین ترتیب برای بقیه المنت ها

در هنگام بارگزاری می تونی با یک متغیر مثل theme استفاده کنی و مثلا قالب مورد نظر کاربر رو از database بخونی و جایگزاری کنی که می تونه در این مثال base یا spring باشه

به همین راحتی می تونی قالب های دیگه ای رو هم اضافه کنی و برای هر کاربر قالب سفارشی ایجاد کنی.

اگه تا حالا خودت بوت استرپ ایجاد نکردی می تونی از twitter bootstrap استفاده کنی و همه المنت ها رو استخراج کنی.

موفق باشی[/font]

[/rtl]

[right]

‫یعنی من باید بشینم تمام button هامو اینطوری درارم.

‫بعد اگه یه روزی خواستم از bootStrap استفاده نکنم، اون موقع تکلیف چیه ؟[/right]

[rtl]

[font="Tahoma"]اگه می خواید بوت استراپ خودتونو بسازید باید کلاسهای مختلف رو هم تعریف کنید. راه حل دیگه ای وجود داره؟

تعریف استایل بر اساس شناسه نوع و کلاس انجام می شه. هر روزی نخواستید از bootstrap استفاده کنید چه مشکلی بوجود مباد؟

پیشنهاد می کنم یک بار داکیومنت های طرزکار bootstrap و نحوه کاربرد اونو نگاه کنید.[/font]

[/rtl]

[rtl]با دانلود این extension:[/rtl]

http://www.yiiframework.com/extension/bootstrap/

[rtl]شما می تونید هم کلاس های مربوطه و اگر هم بیشتر دقت کنید یک theme همراه خودش دارد که با الهام از آن می توانید یک theme جدید و مخصوص برای برنامه تان ایجاد کنید و هر وقت که خواستید در برنامه آن را به theme حاوی بوت استراپ تغییر و یا به theme ای دیگر تغییر دهید.

برای اطلاعات بیشتر جهت نصب و پیکر بندی این extension:[/rtl]

http://cniska.net/yii-bootstrap/setup.html

[rtl]به همین سادگی، به همین خوشمزکی. [/rtl]