Bład proxy

Witam, orientuję się ktoś czy błąd

SQLSTATE[HY000] [1105] #07000(proxy) all backends are down

to może być wina serwera? To jest brak połączenia z bazą danych. Czasem działa czasem nie… Jeśli byłaby to wina kodu to by nie działało wcale, jednak dzieje się to może od dwóch, trzech dni. Nic istotnego w projekcie nie zmieniałem i tak się zastanawiam czy ja mogłem coś źle zrobić tym bardziej, że wcześniej wszystko ładnie śmigało. Oczywiście piszę projekt w Yii.

To wygląda na problem z bazą danych. Patrzyłeś co się dzieje w logach?

O to chodzi, że w logach na serwerze wszystko ok. Jak znowu wyskoczy wyjątek to wkleje stos.

Jednak dziwi mnie ogólnie ta sprawa bo raptem cały serwis zaczął wolno działać. Nie przychodzi mi nic do głowy takiego co mogłoby to spowodować, za dużo ostatnio w projekcie nie zmieniałem. Tak się zastanawiam, że to może chodzi o to, że przy wczytywaniu strony głównej wykonuję się kilka zapytań sql, jakieś newsy najnowsze się wczytuję i inne, ważne linki itp. Myślicie, że to może być przez to?

Dodam jeszcze, że serwis działa wolno gdy wywołuje jakąś akcje, które czyta dane z bazy danych. Obojętnie czy jest to jedno zapytanie czy kilka. Baza danych jest stosunkowo duża bo ma 21 tabel i około 30 relacji. Jednak nie wszystko na raz czytam. Może to być wina serwera? Hosting mam na hekko.pl. Podejrzewam, że problem o którym pisałem wyżej wiążę się z tym, cały czas chodzi o bazę danych. Ma ktoś jakiś pomysł?

Może spróbuj wgrać wszystko na lokalny komputer i sprawdź. Jak będzie śmigać wszystko to znaczy, że wina hostingu.

Ale w jakich logach? Masz dostęp do logów bazy danych czy tylko patrzysz co w logach wyrzuci serwer www?

Tzn. w logach w DirectAdminie na serwerze patrzyłem w logi apache, ale tam w sumie i tak by nic nie wyrzuciło. Dostępu do logów bazy danych nie mam.

Problem rozwiązany. W sumie nie zrobiłem tego co powinienem na początku sprawdzic a mianowicie wejśc do panelu klienta i przeczytac ze mieli problem z baza danych przez kilka dni, wiec w systmie wszystko ok. Dzieki za pomoc.