آماده شدن مستندات آموزشی نسخه 2.0 فریم ورک

[font="Tahoma"] [rtl]

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

به همه دوستان جدید خوش آمد می گویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم

چند ماهی از ارائه نسخه 2.0 پیش ارائه فریم ورک می گذرد. در این مدت دوستانی سعی به نصب و راه اندازی آن کردند و مشکلاتی نیز به علت جدید بودن بعضی از روشها و یا فیلترینگ SSL در کشور ما برای برنامه نویسان ایرانی بوجود آمد. خوشبختانه تیم توسعه مثل همیشه به قول خود عمل کرد و مستندات آموزشی نسخه 2.0 فریم ورک را آماده کرد. شما می توانید از اینجا به این صفحه آموزشی مراجعه کنید

اما چند نکته مهم :

زمانی که نسخه پیش ارائه فریم ورک عرضه شد تعدادی از دوستان تمایل به همکاری در ترجمه مستندات به زبان فارسی کردند و با کمک آنها یک دیکشنری مشترک ایجاد شد. با توجه به اینکه قرار است مستندات نسخه جدید که ارائه شده است را به زبان فارسی ترجمه کنیم اگر هر کدام از دوستان قدیمی همچنان تمایل به انجام این کار دارند یا از میان دوستان جدید افرادی توانایی و تمایل به مشارکت دارند لطفا در همین تاپیک مطرح کنید تا برنامه ریزی انجام شود

نکته و توصیه دوم من به دوستانی است که کار با این فریم ورک را تازه شروع کرده اند. دوستان از آنجایی که قرار است تمامی پشتیبانی و کار تیم توسعه بر روی نسخه 2.0 متمرکز شود لطفا از همین ابتدای شروع، کارتان را با نسخه 2.0 آغاز کنید. هر چند این نسخه هنوز نهایی نشده است اما به زودی این اتفاق می افتد. بنابراین برای صرفه جویی در زمان و پیشرفت سریعتر از نسخه 2. شروع به کار و یادگیری نمائید.

منتظر مشارکت همه دوستان عزیز در کمک به ترجمه مستندات فریم ورک هستیم

موفق و پیروز باشید

[/rtl]

[/font]

[right][rtl][font="Tahoma"]

سلام

خوشحالم که این موضوع دوباره مطرح شد. من مثل گذشته آماده همکاری هستم

امیدوارم که به صورت آهسته و پیوسته کار رو پیش ببریم

[/font][/rtl][/right]

[rtl][font="Tahoma"]

حسام جان ممنونم

علت تاخیر بوجود آمده در کار این بود که ما صبر کردیم تا تیم توسعه مستندات را ارائه بده و ما همان مستندات را ترجمه کنیم.

الان تازه این مستندات آماده شده و به امید خدا ما سعی می کنیم با کمک شما دوستان عزیز این کار رو شروع کنیم و پیش ببریم[/font]

[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl]کاش Yii توی نسخه جدیدش فکری به حال مصرف بالای رم و سی پی یو میکرد !! اما تستی که گرفتم هیچ تفاوتی نداره

بگذریم :)

به چه نحو میتونیم همکاری داشته باشیم در ترجمه؟

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"]

[rtl]

سلام رضا جان

من نمی دونم چطور شما تست performance رو انجام دادید. به هر حال تست مقایسه Performance فریم ورک Yii در اکثر موارد از بقیه فریمورک های موجود بهتر هست و علت اصلی محبوبیت این فریم ورک هم همینه.

حتما شما این صفحه مربوط به مقایسه Performance فریم ورک های مختلف رو قبلا دیدید.

اما اگر شما روش مقایسه تون رو بفرمائید چی هست می تونیم این موضوع رو بهتر بررسی کنیم

البته این مطلب رو هم حتما در نظر دارید که باید ما فریم ورک ها رو با هم مقایسه کنیم و PHP کلاسیک رو با فریم ورک مقایسه نمی کنیم چون قطعا هر فریم ورکی علاوه بر مزایایی که داره سربارهایی رو هم به خاطر لود شدن کتابخانه ها به سیستم تحمیل می کنه که این طبیعی هست

درمورد همکاری هم ما به زوی یک روال مشخصی رو برای مشارکت دوستان در همین صفحه اعلام می کنیم

ممنون از شما

موفق باشید

[/rtl]

[/font]

[rtl]سلام مجدد ، ابدا منظورم مقایسه نبود به هیچ وجه

مساله سرعت Yii برای من اثبات شده است اما چیزی که تقریبا جایی ندیدم زیاد ازش بحث بشه

میزان مصرف منابع این فریم ورک هست

البته همه فریم ورک ها پر مصرف هستن اما مصرف 2مگ رم در یک پروسس کمی برای من غیرقابل قبول هست

[/rtl]

[font="Tahoma"]

[rtl]

سلام

در خصوص میزان استفاده از حافظه به خصوص در فراخوانی های نوع Active Record میزان حافظه مصرفی زیاد می باشد که این موضوع به راحتی توسط Caching سمت سرور قابل حل است. (روشهایی مانند Data Cahing یا HTTP Cache)

من در سایت های با ترافیک و حجم داده زیاد تاحالا مشکلی با این موضوع نداشتم و به شما اطمینان می دهم که مشکلی در این خصوص بوجود نیاید

اگر باز هم نگران این موضوع هستید می تونید از DAO به جای AR استفاده کنید تا سربار ایجاد شده حذف شود که البته زیاد هم توصیه نمی شود.

موفق باشید

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"][rtl]مطمئن باشید این مواردی که میگید بنده رعایت کردم اما سایتی که با Yii پیاده کردم بازدیدش بسیار زیاد بود و سرور رم 8 گیگ پاسخگوش نبود

الکساش 40هزار ایرانه

برای تست هم شده خودتون میزان مصرف رم

Hello world

رو توی CI , Yii مقایسه کنید .

البته امیدوارم این مساله باعث سردرگمی کاربران نشه

Yii بهترین هست و مسلما هزینه هایی هم باید براش پرداخت

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"][rtl]

بله من هم با نظر شما موافقم

افرادی که از فریم ورک استفاده می کنند این مسئله را می پذیرند که قرار است یک پروژه Enterprise را انجام دهند وهزینه ای را می پردازند و در عوض چیز دیگری را به دست می اورند

البته در بیشتر موارد هزینه ای که می پردازیم در مقابل چیزی که به دست می اوریم خیلی اندک است

[/rtl][/font]