چند سوال برای شروع کار با yii

[right]

[font="Tahoma"][rtl]

با سلام خدمت دوستان

من قبلا با فریم ورک کیک پی اچ پی کار کردم و تا حدودی کار کردن با فریم ورکها رو بلدم

ولی بعضی از دوستان توصیه کردن کهyii رو یاد بگیرم حالا برای شروع چند تا سوال داشتم

اول اینکه پی دی اف فارسی برای yii 2 وجود داره ؟ ( حتما فارسی نیاز دارم چون انگلیسیم خوب نیست )

اگر هست لطفا لینکشو بدید

بعد توی صفحه دانلود دو نسخه از yii هست نسخه basic وadvanced این دو تا فرقشون چیه ؟

ممنون میشم دوستان پاسخ بدن مخصوص پی دی اف برای یادگیری

با تشکر

[/rtl][/font]

[/right]

[right]استاید گرامی 55 تا بازدید داشته این پست کسی نمیتونه دو تا سوال ساده رو جواب بده یا نمیخواین به خودتون زحمت بدین دو خط تایپ کنید :blink: [/right]

[font="Tahoma"][rtl]

دوست عزیز

متاسفانه تاکنون کتاب یا مرجع فارسی برای نسخه 2 وجود ندارد و در هر صورت همیشه پیشنهاد می شود که شما از زبان رسمی استفاده کنید در ضمن اینکه در مرجع رسمی مستندات فریم ورک با زبانی ساده و گویا نوشته شده است و اگر به انگلیسی مسلط نیستید می توانید با داشتن یک دیکشنری کوچک قدم به قدم آموزشها را دنبال کنید

در خصوص سوال دوم شما هم باید عرض کنم که هیچ تفاوت اساسی و پایه ای بین این دو نسخه وجود ندارد فقط در نسخه advanced مقداری کدهای آماده و از پیش نوشته شده برای راحتی کار شما قرار داده شده است مثلا قسمتی برای authentication یا forget password و غیره. بنابراین می توانید برای مباحث آموزشی با نسخه basic شروع به کار کنید و برای کار عملی برای صرفه جویی در وقت و زمان کار را با نسخه advanced ادامه دهید

موفق باشید

[/font]

[/rtl]