چرا فروم فارسی اینجوری شده؟؟

[rtl]

سلام به همه کسانی که این پست رو میخونن.

متاسفانه فروم فارسی yii وضعیت جالبی نداره و تقریبا دیگه افرادی که در گذشته فعال بودن

توی بحث‌ها شرکت نمیکنن.

سوال هایی هم که توی فروم مطرح میشه اصلا سوال هایی نیست که حتی امکان جواب دادن بهشون وجود داشته باشه و

بیشتر این سوال‌ها رو اگر توی سایت‌هایی مثل stackoverflow بپرسیم

تاپیک رو می‌بندن.

به نظر من بد نیست که توی این تاپیک راجع به این بحث کنیم و اگر بشه راه حلی پیدا کنیم براش.

[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl]

سلام. من هم با این صحبت ها موافقم. از آقای برجیان خواهش میکنم یک سیاست مشخص در قبال ایجاد تاپیک در فروم تعیین کنند. واقعا بعضی تاپیک ها بی حاصل هستند و ازدیاد اونها مشارکت کاربران فعال رو کمتر کرده. اینطور پیش بره فروم کلا بی استفاده میشه.

[/rtl][/font]

[right][size="3"]با سلام[/size][/right][right][size="3"]من دو ماهی است که با این فریم ورک آشنا شدم و برای پیدا کردن جواب سوالات خود با این فروم آشنا شدم،اما بعد از مدتی که پست ارسال می کردم،متاسفانه کسی جوابگوی سوالات بنده نبود و اصلا بر و بچه ها در این فروم خیلی فعال نیستند،نمی دانم چرا اینطوریه؟باز از دوستان خواهش می کنم که در این فروم مشارکت به عمل آورند.ضمنا بنده اگر دیدم روال به همین صورت است،دیگر تا آخر عمر سراغ چنین فرومی نمی روم.[/size][/right]

[right][size="4"]

کاربرد فروم کاملا با کاربرد سایتی مثل

stackoverflow

فرق داره. ضمن اینکه امکاناتشون هم برای فیلتر کردن سوالات فرق میکنه چون هدفشون فرق داره.

یه سری سوالهایی که اینجا پرسیده میشه برای خیلیها آزاردهنده است ولی این دلیل بر محدود کردن نیست گویی که به فرومهای زبانهای دیگر هم سر بزنید همین وضعیت است . در یک فروم مخصوصا در مورد این یکی هیچ ایرادی به این که یک سوال صد بار هم پرسیده بشه و یا خیلی سطح پایین به نظر بیاد، وارد نیست

در مورد عدم مشارکت هم من فکر میکنم تعداد کسایی که در ایران با این فریمورک واقعا درگیر بوده اند زیاد نیست اگرچه داره بیشتر میشه. دلیل دیگرش هم اینه که فروم انگلیسی خیلی قدرتمنده و جواب بدترین سوالات بسرعت و با کیفیت داده میشه پس خیلی از کاربرای ایرانی مثل خود من ترجیح میدن در قسمت انگلیسی سوالاتشون را مطرح کنند

بعضی ها هم میترسند با زیاد شدن دست در این فریمورک فوق العاده بازار کارش خراب بشه برای همین به بقیه کمک نمیکنن درصورتی که کاملا برعکسش درست است.

کسایی هم که تهدید میکنند که به خاطر ضعیف بودن فروم فارسی از این فریمورک استفاده نمیکنند یک جواب میشه بهشون داد : “خب نکنن!” :rolleyes:

[/size][/right]

[size="4"][right]من به یکی از سوالات شما پاسخ دادم ولی بعد آنرا پاک کردم چون از سوالات بعدی شما اینطور فهمیدم که سوالها برای رفع مشکل شما مطرح نمیشوند بلکه برای جمع آوری اطلاعات برای یک وبلاگ پرسیده میشوند که بوی سوء استفاده میداد.

اگر اشتباه میکنم لطفا تصریح بفرمایید[/right][/size]

[rtl]

ببینید یک سوال ساده با یک سوال مانند اینکه

بپرسیم من فریمورک را چجوری نصب کنم؟ بعد توی یک تاپیک دیگه بپرسیم خوب نصب که کردم چجوری کانفیگ کنم؟ توی تاپیک بعد بپرسیم اصلا فریمورک چیست؟

خیلی فرق داره. متاسفانه بعضی ها فکر می‌کنن بقیه موظف هستن هرچی میپرسن جواب بدن. حتی دیده شده بعضی ها یک سوال خیلی ساده میپرسن و پنج دقیق بعدش خودشون میان میگن مشکل حل شد!!!!!!!!!!!!!!!!!

من به خیلی‌ها آموزش دادم و همیشه هم به همشون گفتم

مهم ترین چیزی که میشه یاد گرفت اینه که چجوری یاد بگیریم

من وقتی میبینم یک نفر سوالی رو میپرسه که اگه همون جمله خودشو تو گوگل سرچ کنه

اولین نتیجه جواب سوالشه واقعا دلم نمیخواد جوابشو بدم.

و متاسفانه فروم فارسی پر شده از این سوال ها.

به نظر من به خاطر همین مسائله که خیلی‌ها جواب سوال ها رو نمیدن.

[/rtl]

[size="4"][right]کاملا درسته. با این توضیحتون بهتر متوجه منظورتون شدم[/right][/size]

[rtl]

سلام به همه دوستان عزیز

الان چند سال از راه اندازی فروم فارسی می گذره و خیلی از دوستان اومدند، خیلی ها موندن و بعضی ها هم رفتند

این فروم می تونه محلی باشه برای آشنایی افرادی که در این زمینه برنامه نویسی می کنند به علاوه می تونه محلی برای پاسخ بعضی از سوالات هم باشه

متاسفانه امکانات این فروم زیاد نیست و مثلا امکاناتی مثل تعریف ناظر یا دسته بندی مطالب رو نداره که اینها رو هم متاسفانه نمی شه کاریش کرد با وجود اینکه قبلا خیلی پیگیری کردیم که امکانات سایت بهتر بشه با این حال ظاهرا امکان این کار وجود نداره. البته حتما می دونید که فروم های دیگری هم برای فارسی زبانها وجود داره که اونها امکانات بیشتری دارند

اگر دوستان عزیز هر نظر یا پیشنهادی در مورد بهتر شدن و فعال شدن فروم داشته باشند خوشحال می شم که در این مورد با هم همکاری کنیم

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم

موفق باشید

[/rtl]

[font="Tahoma"][rtl]

مشکل اصلی اینه که بیشتر سوالات بی مورد به خاطر عدم مطالعه کامل راهنماهای موجود، و یا حتی عدم دانش اولیه برنامه نویسیه. متاسفانه هیچ کاری برای رفع این مشکل نمیشه انجام داد، بجز جواب ندادن به سوالات

[/rtl][/font]

[rtl][font="Tahoma"]با Reza m موافقم

مورد دیگه ای هم اینکه خیلی از سوالات رو با سرچ کردن میتونید به جواب برسید

و مورد خیلی مهم اینکه سوالات بسیار کلی هست به طور مثال

چطوری فریم ورک نصب کنم ؟

چطوری مدل بسازم ؟

میخوام فروشگاه بسازم راهنمایی کنید ؟

و …

که جواب دادن به اینها خیلی زمان میبرد و کلی هست

و دوستان برنامه نویس اکثرا وقت خالی کمی دارند

پس سوالات را سعی کنید دقیق و واضح بنویسید تا به راحتی بشود راهنمایی کرد و از کلی پردازی بپرهیزید

همچنین برای حل سوالاتتان حتما کد بزنید و کدتون رو قرار بدید

[/font][/rtl]

1 Like

دقیقا با نظر شما موافقم
دوستان کسی هست در مورد کد های سایتم بهم کمک کنه ؟
https://onswap.app